Со законски измени ќе се овозможи одземање на возило од три до 90 дена, заради неисправност..

Во оваа држава мора да се воведе поголема дисциплина во сообраќајот. Јас оваа улица ја поминувам неколку пати во денот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер