В недела предупредувачки протест на тутунарите, министерот со најава за укинување на четвртата

Укинување на четвртата класа при откупот на тутунот за да се зголеми просечната откупна цена, најави министерот за земјоделство. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер