Вархеји не верува дека Македонија годинава ќе почне преговори со ЕУ

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји предупреди дека се намалуваат шансите Македонија и Албанија оваа година да започнат разговори за пристап со Европската Унија... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер