Средба Бучковски-Османи: Ќе направиме се што е можно за надминување на разликите со Бугарија

Ден по именувањето, специјалниот пратеник на Владата за Бугарија, Владо Бучковски, имаше средба со шефот на дипломатијата Бујар Османи, но ниту по неа нема детали до каде се преговорите со Софија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер