Дали Македонија има надлежност да се откажува од македонското малцинство во Бугарија?

Едно од клучните барања на Софија е Македонија изрично да се откаже од постоењето на македонско малцинство во Бугарија, но прашање е дали земјава воопшто има таква надлежност.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер