Почна обуката на наставниците кои ќе предаваат сексуално образование

По повеќегодишните апели на невладините за воведување на формално сексуално образование во образовниот систем, со денешната обука на наставници и официјално започна пилот програмата за сеопфатно сексуално образование во Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер