Средба Бучковски-Османи: Ќе направиме се што е можно за надминување на разликите со Бугарија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи се сретна со новиот специјален претставник на владата за Бугарија, поранешниот премиер Владо Бучковски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер