Почнува изградбата на 17 модуларни болници, до нова година готови ќе бидат четири

Велешки „Брако“ и валандовската „Ари и Том“ се фирмите што ќе градат модуларни болници во 17 општини низ земјава со нешто помалку од 3 ипол милиони евра земени на заем од Светска банка потврдуваат за Канал 5 од Министерството за здравство. &nbs Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер