Тутунарите се незадоволни од ниските откупни цени, бараат нормализирање на откупните цени

Врие незадоволството кај тутунарите со почетокот на откупот. Тие се незадоволни од ниските откупни цени кои се движат од 100 до 120 денари кулограм тутун . Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер