Нови 1069 случаи на заразени со коронавирус, починати 29 лица

Кризната состојба поради епидемијата од коронавирусот да трае до средината на следната година, ваква одлука донесе Владата на седницата одржана денеска попладне. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер