Ружин за Канал 5: Патоказот ќе биде про-форма, нема да се задира во идентитските прашања

Евентуалниот патоказ кој би бил договорен меѓу Скопје и Софија ќе биде про-форма и нема да задира во идентитетските прашања, смета професорот и поранешен дипломат Нано Ружин. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер