Мерки против аерозагадувањето во Тетово, Куманово и Кавадарци

Жителите во Куманово, Тетово и Кавадарци постари од 60 години, како и бремените жени и лицата коишто спаѓаат во загрозени групи, без разлика на возраста, со препорака од матичен лекар се ослободуваат од работни обврски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер