Трошановски:Нема продолжување на евроинтеграцијата на Македонија ако Бугарија остане на ветото

Македонија нема начин да го заобиколи бугарското вето со цел да ја продолжи интеграцијата во Европската Унија, вели Марко Трошановски, директор на Институтот за демократија во анализа за Канал 5. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер