Нов Закон за заштита од семејно насилство – казни и од 5000 евра за непостапување по пријава

Казни и до 5000 евра за институтции кои нема да постапат, но и за верските лидери кои со своите ставови ќе поддржуваат насилство врз жените предвидува новиот Закон што влегува во собраниска процедура неделава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер