Филипче: Над 85 насто од починатите имале други коморбилитети

Полициски час во овој момент не е решение, смета министерот Венко Филипче и покрај енормниот раст на ковид позтивните и двоцифрените бројки на починати. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер