Пановски: За два до три месеци Македонија ќе биде прва на листата по стапката на смртност

Ако бројот на смртни случаи на дневно ниво е двоцифрен, Македонија ќе биде прва по стапката на смртност од коронавирусот во светот, вели Проф. Д-р Никола Пановски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер