Заев и Крач потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии

Премиерот Заев и потсекретарот на САД потпишаа меморандум за разбирање за безбедност на 5G технологии. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер