Хоти: Косовските институции целосно соработуваат со судот во Хаг

Премиерот на Косово, Хоти, вели дека косовските институции целосно соработуваат со судот во Хаг, прашан да го прокоментира ставот на обединетите нации дека косовскиот претседател Тачи ја попречувал работата на специјалниот суд за воени злосторства. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер