Ковачевски: Буџетот е во добра кондиција за да ја исплати помошта на компаниите и граѓаните

Заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски за проекциите на Светска банка дека земјата влегува во рецесија вели дека причината за тоа е ковид кризата како и во сите други земји. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер