Состојбата во прилепската болница е алармантна, десетина здравствените работници се заразени

Корона вирусот сериозно чукна и на вратите во прилепската општа болница, и почна да се шири и меѓу здравствените работници. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер