Онлајн судски рочишта поради ковид, ставовите поделени!

Дали наместо одложување на судењата, обвинетите, адвокатите, обвинителите и судијата ќе седнат на рочиште пред компјутер? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер