Џафери не свикува седница само за една точка, Законот за заштита на седницата на 27 октомври

Застојот е во политичките партии, а не во Собрание – спикерот Џафери се правда за незакажувањето на седница на која ќе се гласаат здравствените мерки меѓу кои е задолжителното носење маска на отворено. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер