47% од граѓаните се тестирале приватно, во јавното здравство нема доволно термини

Во Скопје нема слободен термин за тестирање, ама има за пет дена, а иако си во изолација, ќе треба да одиш до Тетово. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер