Дали Бугарија и дефинитивно ќе стави вето на првата меѓувладина конференција

Паралелно со дипломатската офанзива на македонската влада, во Брисел Бугарија и натаму не остапува да ги наметне своите позиции пред клучната одлука најавена на 10-ти ноември. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер