Хасани: Ако се пополнат болниците ќе се воведува карантин

Заменик министерот за здравство Илир Хасани денеска најави воведување на можен карантин доколку се пополнат болничките капацитети. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер