Состојбата во Прилеп станува сериозна, нема слободни места на инфективното одделение

Прилеп сам по себе веќе е кластер. И поради тоа не се знае кој од кого и каде се заразува од ковид 19. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер