Законот за заштита на населението од заразни болести на дневен ред на 27 октомври

Измените и дополнувањата на законот за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да бидат на дневен ред на собраниската седница закажана за 27 октомври. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер