Црн ден во Македонија – 10 лица починаа од ковид 19 , регистрирани 428 нови случаи

Црниот биланс на починати од ковид 19 по подолг период, повторно е двоцифрен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер