Заев: Нема да дозволиме причини за нови одлагања за почетокот на преговорите со Македонија

Македонија ќе мора да одржи постојани напори во сферата на владеењето на правото до крајот на преговорите, со Европската унија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер