Димитров – Рот: Македонија останува приоритет за германското претстедателство

Интеграцијата на Македонија во Европската Унија останува приоритет на германското претседателство, уверува германскиот министер за Европа, Мајкл Рот кој се сретна со вицепремиер Никола Димитров во Брисел. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер