Нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев со оставка од функцијата генерален секретар

Ден по изборот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, се уште нема одговор на прашањето зошто Игор Јанушев реши да и каже збогум на функцијата генерален секретар на партијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер