Премиерот Зоран Заев пред пратениците ги образложува предлозите за заменици министри

Седницата за избор на заменици министри продолжи пред малку со експозе на премиерот Зоран Заев во кое што ги образложи предлозите за новите владини функционери. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер