ЦК на ВМРО-ДПМНЕ едногласно отфрлил одржување на вонреден конгрес

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш му изразил поддршка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски, не била прифатена неговата иницијатива да се свика вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер