Ќе се затвори ли црковното прашање со признавање на МПЦ?

„Ова писмо само се надоврзува на писмото што пред две години го испрати премиерот Зоран Заев, заедно со писмото на МПЦ кое беше упатено до Вселенската патријаршија“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер