Ќе се затвори ли црковното прашање со признавање на МПЦ?

Автокефалноста на МПЦ е прашање отворено околу 70 години. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер