Мицотакис на тест, ќе гласа ли Нова Демократија за законите произлезени од Преспанскиот договор?

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис пред првиот вистински тест во Собранието за Преспанскиот договор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер