ДЗСИ спроведува вонредни инспекции за смртните случаи последните денови

Во анализите за бројот на починати што за пет дена изнесува 36 лица, со вонредни инспекции е вклучен и Државниот здравствен и санитарен инспекторат. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер