Битиќи и Деспотовски за мерките за намалување на последиците од ковид 19

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски ги презентираа резултатите и компаниите кои добија поддршка на јавниот повик за кофинансирани грантови за технолошки развoj Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер