Османи: На Захариева и ги кажав нашите црвени линии

Министерот за надворешни Бујар Османи е убеден дека стратешки интерес на Бугарија бил Македонија да е дел од Европската Унија и е уверен дека сите разлики ќе ги надминеле низ интензивна комуникација и континуирано работење на мешовитата комисија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер