Земјите од регионот пред одлука за целосно отворање на меѓусебните граници

Дали со есента ќе се кренат и рампите во регионот, конечната одлука за отворање на границите ќе падне следната недела, најави министерот за здравство Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер