Заев го корегира Артан Груби во однос за субвенционирањето на работните места. со државни пари

Нема да се субвенционираат компании кои ќе вработуваат Албанци и други етнички заедници во приватните компании, туку субвенции ќе има за сите етнички групи, тврди Заев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер