Заев е оптимист дека ќе се решат разликите околу историјата со Бугарија

Владата официјално нема да одговори на бугарскиот меморандум испратен до земјите членки. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер