Џафери не дојде да сведочи за случувањата на 27 април

Ниту со официјална партиска одлука биле дел од протестите на “За заедничка Македонија” ниту знаеле за организиран упад во Собранието. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер