Кривична пријава за мајтапење на ТикТок со Итната медицинска помош

Момчето кое пред три дена на социјалната мрежа ТикТок објави видео на кое преку телефон се мајтапи со службите на Итната медицинска помош заработи пријава од МВР. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер