Заев и Мицотакис на средба за европерспективата и Преспанскиот договор

Оптимизам по средбата Заев-Мицотакис во Атина..Премиерот е уверен дека Грција е најсилниот лобист на Македонија за преговорите со ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер