Средба Груби-Тахири: Изготвуваме протоколи за либерализација на границите со Косово и Албанија

Потребно е да ги отвориме границите со соседите за нашите економии да функционираат послободно и поефикасно, изјави вицепремиерот Артан Груби по средбата со неговиот косовски колега Бесник Тахири. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер