Најавена решителна битка со корупцијата, за експертите клучно е и правосудството

Ред, правда и дисциплина врз овие три постулати, владата отвора фронт за борба против корупцијата која го еродира општеството а институциите ги прави порозни и неотпорни за сите форми на криминал. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер