Граѓаните не сакаат висококатници, од општината тврдат дека ќе има проток на воздух

Продолжува притисокот врз надлежните во општина Ѓорче Петров да се ревидира ДУП-от кој предвидува 58 метарска, 17 катница во Дексион-Јурија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер