Родители незадоволни од одлуката за прекин на породилното, незадоволни и самохрани родители

Владата да ја преиспита одлуката за прекин на породилното отсуство, бараат група мајки што својот револт ќе го изразат и преку протести најавени за утре. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер