Апасиев најави контрапријави за загрозување на сигурноста

Пратеникот од Левица Димитар Апасиев час и половина помина во скопското обвинителство одговарајќи на прашања на обвинител по кривичните пријави за ширење на расна верска и етничка омраза и нетрпеливост. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер